Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

nail-varnish-674422_640Jednym z najpopularniejszych trendów w stylistyce paznokci jest manicure hybrydowy, który łączy w sobie naturalność lakieru klasycznego z trwałością żelu. W tym przypadku pięknymi i zadbanymi paznokciami możemy się cieszyć nawet przez 3 tygodnie, mając pewność, że w tym czasie lakier się nie porysuje ani nie odpryśnie.

Manicure hybrydowy znajduje się w ofercie salonów kosmetycznych (miedzy innymi Easy Waxing z Warszawy) od 2011 roku. Przez ten czas wokół tej metody narosło wiele mitów.
Jednym z nich jest przekonanie, że aby zachować paznokcie w dobrym stanie, należy robić przerwy między jednym zabiegiem nałożenia lakieru hybrydowego, a drugim. Osoby głoszące tą tezę, argumentowały ją tym, że płytka paznokcia musi oddychać. Jest to jednak mylne stwierdzenie, ponieważ paznokcie, tak jak i włosy, to tkanka martwa, która nie oddycha i nie ma właściwości regeneracyjnych. Dlatego też na przykład jeśli nadłamiemy paznokieć, musimy poczekać, aż odrośnie. Jeszcze nigdy taki paznokieć nie uległ odbudowie.

Drugim mitem związanym z manicurem hybrydowym jest szkodliwość lakierów hybrydowych. Jeśli manicure jest wykonywany przez doświadczoną i wykwalifikowaną manikiurzystkę, a klientka stosuje się do wszystkich zaleceń, to paznokcie na pewno nie ucierpią. Płytka paznokcia może zostać zniszczona przez nadmierne spiłowanie, a nie przez działanie produktu. Nadmierne spiłowanie nie tylko osłabi paznokieć, ale może przyczynić się także do odchodzenia lakieru od płytki. Składniki lakierów hybrydowych są neutralne dla zdrowia i całkowicie bezpieczne. Z tej metody mogą korzystać także alergicy.
Jednym z błędów niektórych pań, które chcą zaoszczędzić nieco pieniędzy i same zdjąć lakier hybrydowy, jest próba rozpuszczenia lakieru w zmywaczu z acetonem lub w czystym acetonie. Pierwszy płyn ma za małą ilość acetonu, aby mógł usunąć hybrydę z paznokci, natomiast drugi wysusza płytkę paznokcia, przez co staje się ona łamliwa, skłonna do pęknięć i rozdwajania.

Lakier hybrydowy może być używany przez długi okres czasu, nawet przez lata. Będzie on bezpieczny dla naszego zdrowia pod warunkiem, że zarówno nakładanie jak i zdejmowanie powierzymy profesjonalistkom.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.