Manicure bez tajemnic, czyli wszystko o zabiegach i lakierach

painting-fingernails-635261_640W chwili obecnej salony kosmetyczne posiadają bardzo bogatą ofertę zabiegów na paznokcie. Możemy wykonać manicure japoński lub hybrydowy, korzystając przy tym z całej gamy lakierów do paznokci. Warto wiedzieć co się wiąże z każdym zabiegiem oraz jakie lakiery są dostępne na rynku, aby wybrać opcję najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb.

Wśród zabiegów manicure można wyróżnić 3 najbardziej popularne:
1.  Manicure klasyczny- ma na celu skrócić płytkę paznokcia, zlikwidować skórki, nadać odpowiedni kształt i odżywić płytkę. Paznokcie można pomalować lakierem na jeden kolor lub wykonać manicure francuski. Ten rodzaj manicure’u jest idealny dla kobiet, które chcą mieć profesjonalnie zrobione paznokcie.
2. Manicure japoński- regeneruje i wzmacnia paznokcie przy pomocy specjalnej pasty, którą się w nie wciera. Zawarte w niej składniki odżywiają paznokcie. Idealny dla kobiet i mężczyzn ze słabą i matową płytką.
3. Manicure hybrydowy– (http://easynails.pl/warszawa-centrum/manicure-i-pedicure-hybrydowy/) zabieg ten jest przeznaczony dla kobiet, które chcą cieszyć się efektem pięknych paznokci przez długi czas. Jest mniej szkodliwy niż paznokcie żelowe lub akrylowe. Utrzymuje się przez 2-3 tygodnie. Jest odporny na uszkodzenia, nie odpryskuje i nie traci blasku. Lakier powinien być nakładany oraz zdejmowany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lakierów do paznokci, które mogą służyć do wykonania profesjonalnego manicure’u. Różnią się od siebie nie tylko kolorem, ale także właściwościami. Wyróżnić można lakiery:
– bezbarwne; mogą zawierać substancje odżywcze i witaminy, nadają połysk paznokciom;
– transparentne; delikatnie prześwitują, idealne do manicure’u francuskiego;
– opalizujące; zmieniają odcień w zależności od kąta padania światła;
– matowe; dokładnie kryją, aby uzyskać połysk płytki trzeba na nie nanieść nabłyszczacz;
– lustrzane; świetnie odbijają światło;
– perłowe; bardzo połyskliwe, ale niedokładnie kryją;
– z drobinkami brokatu i innymi ozdobami; idealne na imprezę sylwestrową, paznokcie mogą błyszczeć brokatem, cekinami lub serduszkami;
– pękające; po kilku sekundach od nałożenia pękają, dając specyficzny efekt popękanej płytki.

Rodzaj zabiegu oraz lakieru zależy najczęściej od tego na jaką okazję ma być wykonany manicure. Najczęściej bierzemy również pod uwagę długość utrzymania się jego efektu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.