Metody męskiej depilacji

guy-548942_640Mężczyźni, zwłaszcza w okresie letnim, stają przed dylematem czy pozbyć się zbędnego owłosienia? Jeśli tak to w jaki sposób: ogolić czy wydepilować?

Większość mężczyzn do tej pory ograniczała się do zgolenia zarostu z twarzy. Teraz czasy się zmieniły i coraz bardziej popularna stała się depilacja męskiego ciała. Panowie decydują się na pozbycie owłosienia nie tylko z twarzy czy spod pach, ale również decydują się na depilację klatki piersiowej bądź miejsc intymnych.

Większość mężczyzn nadal za najlepszy sposób pozbycia się owłosienia uważa użycie nożyczek lub maszynki do golenia. Jednak efekt takiego działania jest bardzo krótkotrwały, a co za tym idzie, trzeba go często powtarzać.

Naprzeciw męskim potrzebom wyszły salony kosmetyczne, które proponują inne metody depilacji.

Podstawowym sposobem jest depilacja gorącym woskiem. Bywa ona bolesna, ale gwarantuje efekt utrzymujący się przez parę tygodni. Dzieje się tak, ponieważ plastry nasączane woskiem, przyłożone do owłosionego ciała usuwają nie tylko włosy, ale także ich cebulki.

Praktykowanym sposobem jest również depilacja laserowa. Jest to jedna z najdroższych metod, a dla lepszego i długotrwałego efektu trzeba powtarzać zabieg kilkakrotnie.Tego typu depilacja całkowicie i skutecznie niszczy włos i może być nieodwracalna.

Ciekawą alternatywą dla męskiej depilacji może być depilacja pastą cukrową. Mężczyźni z wrażliwą skórą, o pękających naczyńkach, nie mogący stosować ciepłego wosku, mogą zdecydować się na tego typu metodę. Zabieg ten jest mniej bolesny niż wykonywany woskiem lub laserem, a przy tym bardziej długotrwały.

Jedno jest pewne: nie ważne jak się depilujemy, ważne że skutecznie. Dla mężczyzn ważne jest, żeby efekt był długotrwały, bez potrzeby częstego powtarzania zabiegu depilacji.