Na czym polega leczenie za pomocą pijawek?

Leczenie za pomocą pijawek medycznych jest owiane wieloma mitami, w tym o „upuszczaniu złej krwi”. Jednak te małe żyjątka mają w swoich gruczołach ślinowych wiele właściwości, które poprawiają kondycję organizmu, wspomagają procesy regeneracji oraz leczenie poważnych schorzeń.

Pijawki swoje tajemnicze zastosowanie prozdrowotne zawdzięczają hirudozwiązkom. Substancje są umiejscowione w gruczołach ślinowych tych stworzeń. W sumie jest ich aż 110. Każdy związek ma inne właściwości i wspomaga różne części ciała człowieka. Zdrowotne substancje przenikają do organizmu po wgryzieniu się pijawki.

Wśród najbardziej znanych znajdują się: hirudyna (działająca przeciwzakrzepowo), gilatyna (przeciwdziałająco przerzutom), hementyna (wspomagająca rozbijanie zakrzepów w organizmie) i aparyza (zmniejszająca lepkość krwi i poprawiająca jej płynność). Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami obecnie jest traktowane jako jednak z alternatywnych metod kuracji w stosunku do terapii lekowych.

Hirudoterapia może być prowadzona na różne sposoby. Jednym z nich jest terapia miejscowa, najpowszechniejsza, i jak pokazują badania, bardzo skuteczna. Polega na przykładaniu pijawek do chorych miejsc, tak aby zwiększyć skuteczność oddziaływania związków leczniczych na chorobę.

Innym rodzajem jest hirudokompleksoterapia. Jest to leczenie kompleksowe i profilaktyczne. Najczęściej jest stosowana w przypadku hamowania procesów starzenia się czy kuracja miażdżycy. W tym przypadku pijawki są przystawiane do różnych miejsc w ciele pacjenta jednocześnie. Dzięki temu związki oddziałują na różne układy w tym samym czasie.

Kolejnym rodzajem hirudoterapii jest hirudoautoimmunoterapia. Najpierw pobierana jest krew z wcześniej przykładanej pijawki. Następnie próbka jest wprowadzana ponownie do organizmu pacjenta. Ten rodzaje terapii jest wykonywany pod nadzorem lekarza specjalisty.

Więcej na temat hirudoterapii, właściwości leczniczych pijawek medycznych oraz zastosowania terapii można znaleźć na stronie http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.